TAASTUMISPÄEVIK
Arstide juures käies tuleb sageli ette hetki, kus on vaja vastata täpsustavatele küsimustele, millele esimese hooga ei oskagi kohe vastata. Täpsustada on vaja nt. peavalu tugevust, täpset piirkonda, valu intervalli päevas, nädalas või kuus. Samuti vajab mõnikord selgitamist suur väsimustunne, halb enesetunne, tasakaaluprobleemid jne. Kirjeldada on vaja kirjeldamatut! :) Pikk nimekiri teemadest, mida taastuja igapäevaselt kogeb, kuid proovi siis meenutada, millal ja kus, kui sageli...
Mida saad ise ära teha: Jälgi ise oma taastumisteekonda! Kirjuta üles need hetked, kui enesetunne on kehvem, tunned valu, hirmu, ärevust või märgi üles nt unehäired, kui need peaks liiga sagedasteks muutuma.
Selleks ei ole vaja kindlasti koostada keerulist Exceli tabelit, piisab ka käsikirjas ülesmärgetest. Nii saad ise jälgida oma taastumisteekonda, märgata nö tekkivaid mustreid ja vältida halba enesetunnet tekitavaid käivitajaid.
Üheks võimaluseks on kasutada TAASTUMISPÄEVIKUT, mida on imelihtne kasutada ja mille koostamise ning täitmisega saab igaüks ise hakkama. Kui vajad siiski abi, siis aitab seda päevikut täita mõni Sinu pereliikmetest.
Jagan lahkesti näidist, milline see päevik võiks välja näha, mis informatsiooni sisaldada ja kes soovib, saab selle siit artiklist endale välja printida.
Mina ise olen oma teekonda läbi ülesmärkimiste jälginud ning sellest on olnud mulle suur abi!
TAASTUMISPÄEVIK (väljaprintimiseks)
NB! Taastumispäevikust on informatsiooni vaates oluline kasu nii Sulle endale kui ka Sinu perearstile, erialaarstile või terapeudile.