Kommenteeri

Kuidas leida sobivaim tööalase rehabilitatsiooni teenuseosutaja?

Kui esimest korda elus tuleb teha valik tööalase rehabilitatsiooni teenuseosutaja osas, siis ajab see ikka korralikult segadusse. Vähemalt mina olin alguses üsna nõutu. 
Kuidas valikut teha? Mida on oluline tähele panna? Terve rida küsimusi veel sinna otsa.

Mõned aastad tagasi tegin oma valiku ära, aga ega see kergelt ei tulnud. Päris üksinda ma oma valikut ei teinud, eks ikka tuli nö maad kuulata. Ja nagu juba nõukaajal asjad käisid, siis pole ka täna suurt erinevust asjaajamistel. Natuke tutvusi a la tuleb leida keegi, kes teab kedagi, kes teab omakorda kedagi....lisaks veel häid vihjeid ja soovitusi. Teiste kogemustest on palju õppida, eriti nende inimeste kogemustest, kes ise juba aastaid neid teenuseid on kasutanud.
Tegelikult algab tööalase rehabilitatsiooni teenustele „kandideerimine“ paberimajandusest. Tuleb täita küsimustik ja kui vastused annavad kokku „õige“ punktiskoori, alles peale seda saab hakata teenuseosutajat otsima. Vat siin hakkabki asi keeruliseks kiskuma, sest valik tuleb teha inimesel endal. Aga kui kogemust ei ole, kuidas ja millist siis valida?!? Mis seal ikka, kratsid natuke kukalt ja hakkad infot otsima – maa alt ja maa pealt, tuttavatelt ja võõrastelt, googeldad kogu interneti läbi. 😊 Teenuseosutajate nimekirja on küll võimalik riigiasutuste kodulehtedelt leida, aga kelle juurest ikkagi saab kvaliteetset ja parimat teenust, jääb iseenda välja nuputada.
Minu valikut mõjutas üks armas inimene minu sõpruskonnast, kes tundiski kedagi, kes omakorda tundis kedagi jne., nagu ennist juba mainisin. Kusjuures usaldusel on siin suur roll. Mina usaldasin, võtsin soovitusi kuulda ja ei kahetse hetkekski. Taastusravi spetsialistid, kes minu taastumisprotsessi on kõvasti panustanud, on olnud mõistvad, kannatlikud, tõelised oma ala professionaalid. See on ka põhjus, miks ma endiselt nende juures oma programmiga jätkan. Kuigi teraapiaid tehes on oluline osa ka muudel faktoritel, nagu näiteks ruumid, puhtus, valgus, interjöör, garderoob jne., siis minu puhul on kõige olulisemad just inimesed, kes minuga teraapiaid läbi viivad. Professionaalsus, empaatilisus, tolerantsus. Oluline on tunda, et ma olen oodatud ja minuga tahetakse tegeleda. Ma ei ole kordagi tundnud seda, et ma olen üks tüütus ja minuga ei viitsita tegeleda. Muidugi eks ise peab ka pingutama, ükski spetsialist ei saa kedagi võluväel terveks teha. Mõnusas koostöömeeleolus saavutab palju.
Oma valikutest ja suurepärastest spetsialistidest olen juba varem ka kirjutanud ning nüüd on paslik neid valikuid taas meenutada: https://www.taastusstuudio.ee/taastumislugu/teraapiad-teevad-imet
NB! Kui oled alles teenuseosutaja osas valikuid tegemas, siis pane tähele, mida teised, kogenumad, räägivad ja milliseid vihjeid nad annavad. Tasub uurida ka internetist foorumeid, rääkida tuttavatega, küsida arstidelt nende soovitusi ning uurida infot erinevatest (nt diagnoosipõhistest) ühingutest/liitudest/seltsidest. Räägi inimestega ja vastused tulevad. 😉 Kohe kindlasti ei tohi jätta midagi juhuse hooleks või katsetamiseks! See on Sinu tervis ja sellega ei katsetata, vaid valitakse enda jaoks parim ning seetõttu ongi vaja ise ära teha põhjalik kodutöö. Kui ise ei jaksa või ei oska, siis palu abi lähedastelt, kes kindlasti on valmis aitama. Ka nemad soovivad oma kallile pereliikmele ainult parimat. Tehke valik koos ja taastumisteekond saab edukalt alata. Hea taastuja, vali hoolikalt!

NB! Taastusstuudio Facebooki leht: https://www.facebook.com/taastusstuudio

Lisa kommentaar

Email again: